Náš udržateľný rast

Zaväzujeme sa robiť krásu udržateľnejšou

V rámci svojho programu udržateľnosti Sharing Beauty With All, spustenom v roku 2013, si skupina L’Oréal stanovila sériu konkrétnych záväzkov na transformáciu svojho podnikateľského modelu smerom k inkluzívnejšiemu a zodpovednejšiemu podnikaniu. Tieto záväzky sa týkajú všetkých vplyvov skupiny a zapájajú jej celý hodnotový reťazec (od návrhu produktov až po distribúciu) vrátane výrobného procesu a získavania surových materiálov, rozvoja zamestnancov a záväzkov voči komunite. L’Oréal Paris ako hlavná značka skupiny L'Oréal , priamo prispieva k dosiahnutiu týchto cieľov.

 
{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.sk/nas-udrzatelny-rast" }
Nas Udrzitelny Rust Elseve Sampony Alt

Záväzok značky Elseve 

Hlavným podporovateľom ambícií spoločnosti L’Oréal Paris v oblasti udržateľnosti je značka Elseve. Elseve robí úžasné pokroky v minimalizácii svojho vplyvu na životné prostredie, a dokazuje, že reputácia ekologickej firmy a inovačné produkty sa nemusia navzájom vylučovať. Ako sa jej to podarilo? Vďaka udržateľným obalom a udržateľnejšiemu zloženiu!

Optimalizácia obalov

Do konca roka 2020 budú všetky obaly šampónov a kondicionérov Elseve vyrobené zo 100 % recyklovaného plastu, čím sa ušetrí dych berúcich 7 000 ton panenského plastu (ekvivalent hmotnosti Eiffelovej veže). Takisto budú 100 % recyklovateľné.

A čo milované prípravky Elseve?

Vďaka koemulznej technológii najnovšej generácie sa na obalenie vlasových vláken používa tenučká vrstva mikrokvapôčok. To znamená, že sa používa menej silikónu a navyše sa zvyšuje biologická odbúrateľnosť prípravku bez toho, aby ho bolo treba od základov znova navrhnúť (maska Elseve Full Resist je už z  97,5 % biologicky odbúrateľná). Navyše boli podniknuté kroky na zníženie množstva zložiek vrátane konzervantov a parfumových komponentov, pričom sa naďalej pracuje na vytvorení koncentrovanejšieho zloženia bez použitia vody.

Čo ďalšie?

Avšak posun smerom k čistejšej, zelenšej planéte sa musí začínať na úplnom začiatku: vo výrobnom procese. Produkty Elseve sa vyrábajú v závode s nulovou uhlíkovou stopou, ktorá používa 100 % obnoviteľné zdroje energie a má nulové emisie CO2. Závodu dodávame energiu využitím odpadu z miestneho lesa.

Značka Elseve naozaj položila základy pre budúce globálne normy udržateľnosti spoločnosti L’Oréal Paris. Sme pripravení popasovať sa s výzvami, ktoré pred nás naša planéta postavila. Ďalšie informácie pre vás budeme mať v roku 2021. Sledujte nás!

 
{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.sk/nas-udrzatelny-rast" }
Brand Section Our Sustainable Growth Image 10
{ "@context": "http://schema.org", "@type": "BreadcrumbList", "itemListElement": [ { "@type":"ListItem", "position": 1, "item": { "@id": "/", "name": "Home" } } , { "@type":"ListItem", "position": 2, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.sk/nas-udrzatelny-rast", "name": "nas udrzatelny rast" } } ] }