SKIN GENIUS - ANALÝZA PLETI

L’Oréal Paris Skin Genius je aplikácia, ktorá využíva systém hodnotenia parametrov pokožky založený na umelej inteligencii, aby ti poskytla podrobnú diagnostiku a personalizované poradenstvo v starostlivosti o pleť. Tento rýchly, bezplatný a spoľahlivý nástroj na analýzu pleti bol vyvinutý spolu s dermatológmi s vedomím, že každá pleť je iná, a tak aj odporúčania pri starostlivosti o ňu musia byť prispôsobené na mieru.

AKO POUŽÍVAŤ SKIN GENIUS KROK ZA KROKOM

 • Krok 1

  Priprav sa na záber zblízka! Zlož si okuliare, odlíč make-up a vlasy daj preč z tváre. Odfoť si selfie v dobre osvetlenom prostredí pre optimálne posúdenie pleti. A v prípade, že máš sklon špúliť pery - najlepšie fungujú neutrálne výrazy tváre.

 • Krok 2

  Po overení kvality tvojej selfie zadaj svoj vek, typ pleti (suchá, normálna, zmiešaná alebo mastná) a úroveň citlivosti pokožky. Tieto informácie pomáhajú Skin Genius navrhnúť rutinu starostlivosti o pleť presne pre teba!

 • Krok 3

  Potom, čo Skin Genius vypočíta tvoje výsledky, si môžeš zobraziť silné stránky pleti a oblasti, na ktoré sa treba zamerať v rámci každého z 8 parametrov pleti spolu s tvojím osobným odporúčaním rutiny starostlivosti o pleť. Tvoju selfie si neukladáme - po analýze pleti sa vymaže.

PRESNÝ A VŠETRANNÝ DIAGNOSTICKÝ NÁSTROJ

Tvoju selfie porovná
s viac ako10,000 klinicky hodnotenými fotografiami
Až 95% presnosťv porovnaní s osobnou konzultáciou u dermatológa
Overené ženamiširokého spektra etnického pôvodu
a typov pleti.
Vytvára personalizované odporúčania na mieru výberom
z viac ako 30 produktov

SKIN GENIUS ANALYZUJE 8 KOŽNÝCH PARAMETROV

 • Jemné linky

  Každá vráska vznikla najprv ako jemná linka. Jemné vrásky okolo očí a úst sa objavujú už od 20. roku veku a sú spôsobené najmä dehydratáciou a poklesom produkcie podporného kolagénu. So zníženou elasticitou tak možno na pokožke ľahšie pozorovať tieto prejavy.

 • Vrásky v očnom okolí

  Pokožka okolo očí je špeciálna. Je oveľa tenšia než kdekoľvek inde na tvojej tvári a nenachádzajú sa pod ňou žiadne mazové žľazy. I preto je táto oblasť náchylnejšia na dehydratáciu, nižšiu pružnosť a vláčnosť a v konečnom dôsledku aj na očné vrásky.

 • Vrásky

  Vplyvom pribúdajúceho veku sú vrásky na tvári súčasťou normálneho poklesu kolagénu a elastínu, ktoré tvoria štruktúru pokožky. Tento proces navyše umocňuje dehydratácia, stenčovanie pleti, vystavovanie pokožky UV žiareniu, stres či znečistenie. Skin Genius analyzuje pleť v rámci rôznych typov vrások: linky na čele, glabelárne vrásky (medzi obočím), periorbitálne vrásky (okolo očí), nosovoústne ryhy (línie úsmevu) a tzv. marionetové linky (v kútikoch úst).

 • Hlboké vrásky

  Hlboké vrásky vychádzajú z opakovaných pohybov svalov a vidno ich aj vtedy, keď sa tvoja tvár nehýbe. Podobne ako v iných prípadoch, vekom sa prehlbujú. K ich vzniku prispieva starnutie pokožky, znížená produkcia kolagénu, elastínu a kyseliny hyalurónovej.

 • Pevnosť

  Pokožka časom stráca pevnosť, pričom ochabuje najmä v spodnej časti tváre. Jej slabšia odolnosť je výsledkom starnutia súvisiaceho so znížením celistvosti kolagénovej a elastínovej siete a prirodzenej produkcie kyseliny hyalurónovej v tele.

 • Stav pórov

  Póry sú maličké otvory na povrchu pokožky so samočistiacou schopnosťou, cez ktoré môže prechádzať maz, vlhkosť a vzduch. Niekedy sa však môžu zdať trochu menej "miniatúrne". Zväčšené póry, ktoré sa najčastejšie nachádzajú po stranách nosa, môžu byť výsledkom nadmernej produkcie kožného mazu, ktorý ich upcháva odumretými kožnými bunkami.

 • Pigmentácia

  Starnutie, vystavovanie sa slnku, znečistenie a dokonca aj hormonálny stav môžu zapríčiniť nadmernú tvorbu melanínu, prirodzeného kožného pigmentu, a lipofuscínu, odpadového produktu z bunkových procesov.

 • Jas

  Jas pleti je schopnosť pokožky odrážať svetlo. V skratke: hladší povrch odráža svetlo rovnomernejšie. Nerovnomerný povrch pokožky, nejednotný tón pleti, drsnosť, nahromadené odumreté kožné bunky, viditeľné póry a dehydratácia túto reflexnú schopnosť pokožky znižujú. Nedostatok jasu môže spôsobiť mdlý vzhľad pleti, ktorý sa zhoršuje znečistením, nedostatkom spánku a stresom.

Skin Genius čerpá z klinických údajov zozbieraných laboratóriami L’Oréal Paris počas viac ako 30 rokov. Online analýza pleti funguje tak, že porovná tvoju selfie s databázou klinicky hodnotených tvárí žien rôzneho veku, rasy/etnického pôvodu a typov pleti. Technológia kožného skenera Skin Genius je založená na rovnakej umelej inteligencii a algoritmoch hlbokého učenia, aké sa používajú pri medicínskych a dermatologických systémoch hodnotenia. Úspech Skin Genius spočíva aj v inováciách našej doby – tvoj smartfón teraz ponúka viac než len dokonalé selfie. Výkonný hardvér a kamery s vysokým rozlíšením poskytujú nové možnosti pre objavy v kozmetike a diagnostiku pleti. Skin Genius je jedným z nich.

Technológia však nie je jediná vec, ktorá časom dozrieva. Skin Genius detekuje a kvantifikuje 8 bežných známok starnutia tváre s presnosťou, ktorá dosahuje až takmer osobné hodnotenia dermatológov. V nedávnom výskume veku pokožky sa systém založený na umelej inteligencii, ktorý používa Skin Genius, použil aj ako test na úspešné vyhodnotenie závažnosti prejavov na tvári súvisiacich s vystavovaním sa slnku a starnutím. A hoci čas nie je možné vrátiť, je možné ho uložiť. Počas niekoľkých okamihov tvojho kožného testu Skin Genius vygeneruje na mieru šitú rutinu starostlivosti o pleť, a to na základe konkrétnej oblasti tvojej pokožky, typu pleti a citlivosti s overením Medzinárodnou radou dermatológov L'Oréal Paris. To ti môže ušetriť hodiny skúmania zložiek, ktoré môžu alebo nemusia tvojej jedinečnej pleti vyhovovať.

 


{ "@context": "http://schema.org", "@type": "BreadcrumbList", "itemListElement": [ { "@type":"ListItem", "position": 1, "item": { "@id": "/", "name": "Domov" } } , { "@type":"ListItem", "position": 2, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.sk/service detail pages/skin-genius-detail-page", "name": "Skin Genius Detail Page" } } ] }