Stručný návod pro používání omlazujících krémů

V živote nastane chvíľa, keď sa už nedá spoliehať na zastarané hydratačné prípravky. V dôsledku mimických gest alebo starnutia pleti sa začnú objavovať vrásky, čo znamená, že bežný hydratačný prípravok musíme nahradiť omladzujúcim krémom. Ako však vybrať ten správny? Jednoducho. Stačí sa riadiť naším návodom!
TIP
1

Omladzujúce prípravky, ktoré pomáhajú zastaviť čas

Po prvé je potrebné si uvedomiť, že medzi omladzujúcimi prípravkami a prípravkami proti vráskam je zásadný rozdiel.

Prípravky proti vráskam sa zameriavajú len na vrásky. Omladzujúce prípravky však bojujú proti všetkým príznakom starnutia (vrásky, ovisnutá koža, strata hustoty či objemu kože, starecké škvrny, krehká pleť) a sú nabité rôznymi aktívnymi látkami. Hviezdami medzi nimi sú retinol, ktorý vás zbaví vrások, ovocné kyseliny podporujúce obnovu buniek, kyselina hyalurónová pre hĺbkovú hydratáciu, Pro-Xylan pre posilnenie spojivového tkaniva, vitamín C pre antioxidačné povzbudenie, vápnik pre zlepšenie hustoty a kofeín pre odstránenie opuchov očí.

{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.sk/strucny-navod-pro-pouzivani-omlazujicich-kremu" }
TIP
2

Omladzujúci krém podľa vašich potrieb

Keď sa prvýkrát objavia vrásky: unavené tvárové rysy, vrásky, nerovnomerný odtieň pleti, otvorené póry...

Zvoľte ľahký krém s obsahom vitamínu E, ktorý vašu pleť prebudí a vyhladí. Ak je potrebné zbaviť sa vrások: Kvôli zvislým vráskam vyzeráme opotrebovane a mrzuto. Ak sa potrebujete zbaviť vrások medzi očami, hlbokých nasolabiálnych rýh alebo vrások na čele, vyberte si špeciálnu kúru proti vráskam. Proretinol si poradí aj s tými najhlbšími brázdami. A výsledok? Menšie vrásky, pevnejšia a hydratovaná pokožka!

Pre oživenie mdlej pleti: Suchá pleť potrebuje hydratáciu: kyselina hyalurónová je skvelá pre rozžiarenie a vyhladenie pleti. Ak máte mastnú pleť, používajte krémy bohaté na ovocné kyseliny alebo retinol, ktoré zlepšujú krvný obeh a súčasne zaisťujú šetrnú exfoliáciu povrchu pokožky. Pre obnovenie objemu tvárovej pokožky: Krémy s obsahom kyseliny hyalurónovej zmierňujú vrásky a obnovujú objem, čím zanechávajú pokožku vypnutú, pevnú a viditeľne omladenú. Kyselina hyalurónová skvele funguje najmä na priehlbiny pod očami, kadiaľ stekajú slzy.

Pre posilnenie ovisnutej kože: Ak pokožka stráca elasticitu a je menej pružná, vo zvýšenej miere jej doplňte peptidy. Tieto aktívne látky zvyšujú produkciu kolagénu a elastínu, ktorá sa s vekom spomaľuje. Pre starostlivosť o tenkú a krehkú pokožku: Ak vaša pokožka chradne, zvoľte krém s obsahom vápnika a posilnite ju tak. Pre zmiernenie stareckých škvŕn: Cieľom je zjednotiť tón pleti pomocou kúry s pigmentmi proti starnutiu, ktoré budú regulovať hladinu melatonínu. Aby ste zabránili množeniu stareckých škvŕn, je vhodné tiež často používať ochranný krém na opaľovanie.

{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.sk/strucny-navod-pro-pouzivani-omlazujicich-kremu" } { "@context": "http://schema.org", "@type": "BreadcrumbList", "itemListElement": [ { "@type":"ListItem", "position": 1, "item": { "@id": "/", "name": "Home" } } , { "@type":"ListItem", "position": 2, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.sk/beauty-news", "name": "Beauty News" } } , { "@type":"ListItem", "position": 3, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.sk/strucny-navod-pro-pouzivani-omlazujicich-kremu", "name": "Strucny navod pro pouzivani omlazujicich kremu" } } ] }