TIP
1

Kyselina hyaluronová je prírodná látka

Pravda: Kyselina hyalurónová je prítomná v celom tele. Vyskytuje sa u ľudí aj zvierat, koncentruje sa v kĺboch, očiach a pokožke. V biorozložiteľnej, biokompatibilnej a biomimetickej podobe sa vyrába v rámci biotechnologického procesu pomocou energie a baktérií.
TIP
2

Kyselina hyaluronová pôsobí na niekoľkých úrovniach

Pravda: Táto molekula funguje v pokožke ako huba, zachytáva vodu a tisícnásobne zväčšuje svoj objem. Preto je kyselina hyalurónová známa pre svoj vyplňujúci a hydratačný účinok. V závislosti na veľkosti môže molekula prenikať rôznymi vrstvami kože a regenerovať a obnovovať ich. Čím je molekula menšia, tým hlbšie dokáže preniknúť do kožných tkanív. V pokožke potom tieto menšie fragmenty kyseliny hyalurónovej stimulujú telo, aby spolu s vláknami kolagénu produkovalo jej vlastnú verziu.
TIP
3

Hladina kyseliny hyaluronoveje stála

Nepravda: S vekom množstvo kyseliny hyalurónovej v tele klesá. Tento pokles čiastočne vysvetľuje dehydratáciu a vrásky, ktoré sa v staršom veku objavujú. Vo veku okolo 50 rokov klesne hladina kyseliny hyalurónovej v tele približne na 50 %. Výsledkom je prehĺbenie jemných vrások a tuhnutie pokožky.
TIP
4

Kyselina hyaluronová vyplňuje vrásky

Pravda: Okrem toho, že v mnohých krémoch funguje ako hydratačná látka, kyselina hyalurónová pri starších typoch pokožky slúži aj ako látka proti starnutiu, ktorá vypĺňa a povzbudzuje produkciu kolagénu. Kozmetické prípravky v zozname zloženia uvádzajú, či ju obsahujú.
Preskočiť posuvník: Kompletný rad

Vylepšite pravidelnú starostlivosť o pleť

Doprajte svojmu novému vzhľadu viac lásky