Micelární voda - Miminkovsky jemná královna mezi čistícími přípravky Hero

Micelární voda: vše, co o ní potřebujete vědět

Celebrity, modelky, make-up experti aj dermatológovia sú z nej nadšení. Je to tak. Počas niekoľkých uplynulých rokov sa micelárna voda stala kultovým čistiacim pleťovým prípravkom.

TIP
1

Micelárna vodna je rovnaká ako všetky ostatné odličovače

Nepravda: To, čo micelárnu vodu odlišuje od ostatných odličovačov na báze olejov či vody, je jej zloženie: voda a micely. Micely sú malé častice olejov, ktoré zachytávajú nečistoty na koži a pomocou vody ich odstraňujú. Šetrne odstraňujú všetky nečistoty, make-up a nadmernú mastnotu a pritom pokožku nedráždia.
TIP
2

Micelárna voda je vhodná pre všetky typy pleti

Pravda: Jedná sa o odličovač vhodný pre zmiešanú aj suchú pleť. Vďaka tomu, že micelárna voda neobsahuje mydlo a mnohokrát je aj bez parfumácie, má neutrálne pH, ktoré sa hodí pre všetky typy pleti, a to aj tú najcitlivejšiu pokožku. Ideálne sa hodí na ošetrenie pleti s akné: do hĺbky pokožku čistí a pritom ju nepoškodzuje.
TIP
3

Micelárna voda odstraňuje i ten najodolnejší mejkap

Pravda: Micelárna voda disponuje všetkými výhodami odličovača na báze oleja, ale vyznačuje sa sviežim pocitom, ako keby ste použili odličovač na báze vody. Pri aplikácii vytvorí emulziu, ktorá make-up neroztiera po tvári ako iné odličovače, ale z pokožky ho vytiahne. Vďaka tomu sa raz a navždy rozlúčite s rozmazaným make-upom okolo očí!
TIP
4
Nepravda: Micely sú k pokožke šetrné a nedráždia ju. Ak však máte po odlíčení pocit napnutia pokožky alebo ak dôjde k začervenaniu, opláchnutie termálnou alebo kvetinovou vodou či jemným tonikom situáciu určite napraví.