Rovnako ako sa striedajú ročné obdobia, aj pri našej pokožke sa striedajú rôzne fázy. Chladné počasie, slnečné žiarenie, klimatizácia a kúrenie – to všetko môže poškodzovať našu pokožku, ktorá je veľmi citlivá na klimatické zmeny. Najväčší nápor pokožka prežíva s príchodom jari a jesene. Počas týchto prechodných fáz, pre ktoré je typické premenlivé počasie, má pokožka viac práce s prispôsobovaním sa prostrediu.
TIP
1

Jeseň - prechodné obdobie

Keď už našu pokožku „nechráni“ opálenie, prichádza odveta v podobe problematickej pleti: vrásky, suchá pleť, ochabnutosť, začervenanie a v niektorých prípadoch aj zvýšená produkcia kožného mazu. Pokožka pôsobí bledo, stráca tonus a dehydruje sa. Pokožka unavená jesennými zmenami potrebuje starostlivosť, ktorá obnoví jej jas. Je na čase rozmaznávať ju osviežujúcimi scrubmi, hydratačnými textilnými maskami a ošetrujúcimi kúrami.
TIP
2

Zima - hibernácia našej pokožky

Počas zimy je naša pokožka konfrontovaná s vetrom, chladom a teplotnými výkyvmi, ku ktorým dochádza pri prechode z vykurovaných budov do mrazivého počasia. Látková premena kože je v útlme, spomaľuje sa krvný obeh a znižuje sa obnova buniek. V dôsledku toho môže pokožka stratiť svoju zdravú žiaru. Naša pokožka potrebuje odpočinok. Žiada si intenzívnejšiu hydratáciu a upokojujúce aktívne látky.
TIP
3

Jar - nechajte vašu pokožku rozkvitnúť

S príchodom jari sa prebúdza aj naša pokožka. Chlad a kratšie úseky slnečného svitu ju utlmili a teraz je načase ju prebrať. Počas celej zimy na ňu útočili toxíny a dráždili kožné alergie, a preto je teraz najvhodnejší čas použiť scrub a dôkladne pokožku vyčistiť.
TIP
4

Leto - nebezpečné obdobie

Pokožka potrebuje na boj proti škodám spôsobeným slnkom všetky prostriedky: narastá produkcia kožného mazu, póry sú otvorené, pokožka sa potí a stretáva sa s mastnými produktmi. Teraz je kľúčom dôkladná hydratácia! Hneď ako slnko vystrčí rožky, je nutné vymeniť husté krémy za prípravky ľahšej konzistencie a urobiť maximum pre ochranu pokožky pred škodlivým UV žiarením.