Aplikujete váš krém proti stárnutí správně Hero

Dvadsiatka na krku: čas na čistenie a hydratáciu pleti

Keď máme dvadsať rokov, naša pleť je jednoducho nádherná! Presne v takom stave by sme ju radi uchovali čo najdlhšie. Čo je teda tým prísne stráženým tajomstvom pre zachovanie mladistvej žiary? Stačí venovať pozornosť dvom základným krokom starostlivosti o pleť – čisteniu a hydratácii!

Čo to znamená z hľadiska pravidelnej kozmetickej starostlivosti? Aby sme boli úprimní, veľa sa toho urobiť nedá, hoci sa už v mladosti objavuje sklon investovať do omladzujúcich krémov. To však v tomto veku skutočne nie je nutné. Najlepšie je sústrediť sa na základy starostlivosti o dokonalú pleť. Stačí využívať jednoduché kozmetické triky, vďaka ktorým nebudete potrebovať žiadne filtre a pritom budete na sociálnych sieťach a selfies vyzerať skvele.
TIP
1

Umenie čistiť pleť

Pleť čistite každý večer bez ohľadu na to, aká ste unavená alebo či ste domov dorazili až nadránom. Zbavíte sa tak make-upu, ale aj znečistenia z ovzdušia a ďalších nečistôt. V závislosti na type pleti a obľúbenej konzistencii čistiaceho prípravku používajte micelárnu vodu, micelárne mlieko alebo penový čistiaci gél. Následne pleť ošetrite hydratačným prípravkom alebo termálnou vodou v spreji. Kvalitné čistenie pleti je najlepší spôsob, ako čo najviac oddialiť príznaky starnutia pleti. Ak budete pleť čistiť ráno a večer, napomôžete tak neskôr prevencii vzniku vrások.
TIP
2

Význam hydratácie

Keď máme dvadsať rokov, je zásoba hydratačného prípravku rovnako dôležitá ako čistiaci prípravok. Hydratovanie pleti je jednoznačne cesta, ako ju zachovať pružnú, vypnutú a rozžiarenú. V neposlednom rade tak spomalíte proces starnutia. Kvalitný hydratačný prípravok je všetko, čo pre pleť v dobrej forme budete potrebovať, kým nedosiahnete tridsiatku. Ide o dôležitý krok – ak náš ochranný kožný film (hydrolipidová vrstva) nie je udržiavaný v nedotknutom stave, potom dochádza k dehydratácii pokožky. Keď pokožka nedostáva dostatok vody, máte z nej pocit napnutia a sucha. Potom pôsobí pleť mdlo a pokožka sa začína šúpať. A vtedy prichádzajú na rad vrásky! Aké je teda zlaté pravidlo? Hydratovať ráno a večer... A to bez rečí. Používajte pleťový hydratačný prípravok, ktorý je určený pre váš typ pleti. Nanášajte ho na čistú a suchú pokožku. Užitočná rada: Hydratačné mlieka sú vhodnejšie pre zmiešanú až mastnú pleť, hustejšie krémy pre suchú pleť. Po dosiahnutí veku 25 rokov môžete začať používať prípravky určené na očné partie. Ide skôr o preventívne opatrenie, ktoré vás ochráni pred jemnými vráskami a hlbokými vráskami v kútikoch oka!
TIP
3

Ako dopriať pleti niečo navyše

Keď máme dvadsať rokov, vypnutie a textúra pleti je takmer dokonalá. Občas však každý z nás potrebuje povzbudenie. Aké je teda riešenie? Všestranný BB krém pre hydratáciu, zmiernenie škvŕn, odstránenie vyrážok, vyhladenie pokožky a ochranu tváre pred škodlivým UV žiarením. Jeho aktívne látky (zvyčajne glycerín, alantoín a vitamíny) hydratujú pokožku a okamžite zlepšujú jej vypnutie. Super výkonný, časovo úsporný produkt!