Denná skincare rutina v 5 krokoch

Používate prípravky na starostlivosť o pleť náhodne bez konkrétneho poradia a neviete, ako sa správne starať o svoju pleť? Možno je čas prehodnotiť svoju každodennú rutinu v starostlivosti o pleť.
Aby ste zo svojich produktov vyťažili čo najviac, mali by ste si v rámci svojej rutinnej starostlivosti o pleť zvoliť správne poradie pri aplikácii jednotlivých produktov, od make-upu až po očný krém. Čítajte ďalej a dozviete sa, ako zlepšiť svoju pleť pomocou správnej rutiny v starostlivosti o pleť.
{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.sk/denna-skincare-rutina-v-5-krokoch" }
krok
1

Skincare rutiny: čistenie

Čistenie tváre by malo byť vždy prvým krokom vo vašej skincare rutine. Vyberte si čistiaci prípravok, ktorý najlepšie vyhovuje vášmu typu pleti, od micelárnej vody pre normálny a zmiešaný typ pleti až po čistiace mlieko pre suchú alebo zrelú pleť.
Tí z vás, ktorí majú suchý typ pleti, môžu oceniť aj produkty s hydratačnými zložkami, ako je kyselina hyalurónová. Čistením pleti zbavíte pokožku make-upu a všetkých nečistôt, ktoré sa na nej počas dňa a noci usadia. Pokožku by ste teda mali čistiť vždy dvakrát denne – ráno a večer.

Dvojfázové čistenie pre naozaj čistú pleť

Na skutočne dôkladné vyčistenie pleti odporúčame dvojfázové čistenie, aspoň v rámci večernej skincare rutiny. V prvom kroku naneste odličovací prípravok (micelárnu vodu alebo odličovacie mlieko) vatovým tampónom na suchú pleť, aby sa rozpustil make-up a nečistoty z ovzdušia, ako je smog, prach a ďalšie, a jemne ich zotrite z pleti.
Potom tvár umyte vlažnou vodou a vmasírujte do pokožky čistiaci gél, ktorý ju zbaví hĺbkových nečistôt, ako je pot, mastnota či odumreté bunky. Nakoniec pleť znovu opláchnite a osušte uterákom určeným na tvár.

Odličovanie očí a pier

Nezabudnite venovať zvláštnu pozornosť jemnému očnému okoliu a perám, najmä vtedy, ak používate očný make-up a rúž. Odporúčame zvoliť dvojfázový odličovač, ktorý šetrne odstráni aj vode odolný make-up a zanechá pokožku očí a pier čistú a sviežu. Odličovač jednoducho naneste na kozmetický vatový tampón, priložte na zavreté oči a nechajte chvíľku pôsobiť. Potom jemnými ťahmi make-up zotrite.
{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.sk/denna-skincare-rutina-v-5-krokoch" }
krok
2

Dennej pleťovej rutiny: tonizácia

Aplikácia tonika na tvár sa nemusí zdať ako dôležitá súčasť vašej rutinnej starostlivosti o pleť, ale verte, že aj tento krok má svoj dôvod. Tonikum dočistí posledné stopy nečistôt, pleť osvieži, vyrovná jej pH, stiahne póry a ochráni ju pred stratou vlhkosti. Okrem toho má ešte ďalšiu výhodu – pripravuje pokožku na aplikáciu ďalších ošetrujúcich prípravkov, ktoré sa po použití tonika lepšie vstrebávajú do pokožky, a tým lepšie účinkujú. Tonikum aplikujte vatovým tampónom na vyčistenú pleť a jemne ním prejdite po celej tvári. Tonikum už neoplachujte. Ideálne je používať tonizačný prípravok ráno aj večer, vždy po vyčistení pleti. Pleť je nielen lepšie pripravená na následnú starostlivosť, ale aj make-up na nej lepšie vydrží.
{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.sk/denna-skincare-rutina-v-5-krokoch" }
krok
3

Ako sa správne starať o pleť: sérum

Jednou z najčastejších otázok týkajúcich sa správneho poradia používania produktov starostlivosti o pleť je, či začať sérom alebo hydratačným krémom. Ak sa budete riadiť naším zlatým pravidlom o aplikácii produktov – od najľahšieho po najhutnejší, odpoveď je jasná. Pleťové sérum je vždy prvým krokom.

Vyberte si vhodné pleťové sérum

Pleťové séra sú koncertované ošetrujúce prípravky, ktoré ponúkajú množstvo rôznych spôsobov, ako sa intenzívne starať o pleť, a kde je množstvo ošetrujúcich zložiek niekoľkokrát vyššie ako v pleťových krémoch. Niektoré poskytujú výživu pre suchú pokožku, iné rozjasňujú mdlú pleť a niektoré pomáhajú vyhladzovať vrásky a obnovovať hustotu pleti.
Určité pleťové séra sú vhodné na ráno, napríklad aby rozjasnili pleť alebo ju chránili pred voľnými radikálmi, kým iné môžu byť užitočnejšie pre nočnú starostlivosť, ako je nočné sérum s retinolom na hlboké vrásky. Vyberte si teda také pleťové sérum, ktoré vyhovuje potrebám vašej pleti.

Ako pleťové sérum aplikovať

Sérum naneste na čistú pokožku tváre a krku, zvyčajne stačia 2 – 3 kvapky, a jemne ho vklepte alebo vmasírujte do pokožky. Počkajte približne jednu minútu, kým sa dôkladne nevstrebe. Používajte sérum pravidelne každý deň, aby ste si jeho účinky na pleť skutočne vychutnali.
Ak je vaša pleť po čistení alebo tonizácii ešte stále vlhká, nemusíte sa obávať. Voda na vašej koži môže v skutočnosti pomôcť s uzamykaním vlhkosti. Je úplne v poriadku, ak sérum nanesiete skôr, ako je vaša pleť úplne suchá.
{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.sk/denna-skincare-rutina-v-5-krokoch" }
krok
4

Ako zlepšiť kvalitu pleti: krém na tvár

Po použití séra je konečne čas naniesť váš obľúbený krém na tvár. Pleťové krémy sú dôležitým krokom na udržanie hydratácie, doplnenie výživy pleti a ochranu kožnej bariéry. Výber hydratačného krému je len na vás, odporúčame však používať krém určený pre váš typ pleti, od suchej po citlivú, s ohľadom na potreby starnúcej pleti.
Podobne ako séra, aj niektoré hydratačné krémy sú vhodnejšie na denné alebo nočné použitie. Nočné krémy pleť vyživia a zregenerujú, kým denná starostlivosť ju rozjasní a ochráni pred vonkajšími vplyvmi. Naše rady hydratačných denných a nočných krémov obsahujú pre pleť prospešné látky ako kyselina hyalurónová, pro-xylane, retinol a ďalšie účinné anti-age zložky, pričom niektoré denné produkty ponúkajú aj SPF ochranu.

Prečo používať SPF ochranu?

Ochranný krém s SPF chráni pleť pred UVB aj UVA žiarením, ktoré dokáže preniknúť do kože a poškodiť ju na povrchovej aj bunkovej úrovni. Pravidelným používaním krému s SPF počas dňa aj pri zamračenej oblohe predchádzate vzniku a prehĺbeniu vrások, suchosti pleti a tiež rozvoju pigmentových škvŕn.
{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.sk/denna-skincare-rutina-v-5-krokoch" }
krok
5

Skincare rutiny: očný krém

Nezabudnime na oči. Jemná pokožka okolo očí si tiež zaslúži pozornosť v rámci vašej rannej a večernej starostlivosti o pleť. Ako už možno viete, táto oblasť je často prvou, na ktorej sa prejavujú známky starnutia (kruhy pod očami, opuchy a vrásky).
Pokožka okolo očí nie je premastená kožným mazom ako iné časti tváre, je niekoľkonásobne tenšia a obsahuje aj menej kolagénu. O to dôležitejšia je pre ňu pravidelná hydratačná a spevňujúca starostlivosť. Svoj obľúbený očný krém (môžeme odporučiť Revitalift Filler s kyselinou hyalurónovou) naneste okolo očí, od vnútorného kútika až ku konci obočí, a jemne ho vmasírujte, až kým sa úplne nevstrebe. Očný krém vždy aplikujte v malom množstve, približne vo veľkosti hrášku.

Extra tip, ako sa správne starať o pleť

Chcete mať naozaj hladkú a hydratovanú pleť? Pridanie hydratačnej pleťovej masky do vašej skincare rutiny aspoň jedenkrát týždenne pomáha pleť efektívnejšie hydratovať a bojovať proti známkam starnutia. Pleťovú masku aplikujte vždy na vyčistenú pleť ešte pred tonizáciou pokožky, aby jej účinné zložky dokonale prenikli hlboko do kože.
Potom počkajte 10 až 15 minút, počas ktorých si môžete vychutnať zaslúžený relax. Potom masku odstráňte a zvyšné množstvo vmasírujte do pokožky alebo ju zotrite vatovým tampónom. Pokračujte ďalšími krokmi vašej skincare rutiny.

Na záver

Starostlivosť o pleť sa môže na prvý pohľad zdať zložitá, ale keď zvládnete päť základných krokov skincare rutiny, ktoré sme uviedli, a využijete všetky produkty starostlivosti o pleť na maximum, budete oveľa bližšie k získaniu krásnej, pevnej a žiarivej pleti bez nedokonalostí, po ktorej túžite.
{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.sk/denna-skincare-rutina-v-5-krokoch" } { "@context": "http://schema.org", "@type": "BreadcrumbList", "itemListElement": [ { "@type":"ListItem", "position": 1, "item": { "@id": "/", "name": "Home" } } , { "@type":"ListItem", "position": 2, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.sk/beauty-news", "name": "Beauty News" } } , { "@type":"ListItem", "position": 3, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.sk/denna-skincare-rutina-v-5-krokoch", "name": "denna skincare rutina v 5 krokoch" } } ] }