Ako na dokonalé očné tiene aj bez skúseností?

Niet pochýb o tom, že maľovanie a hranie sa s odtieňmi očných tieňov môže byť zábavné. Ak ste však v líčení očnými tieňmi nováčik, môže vás to skôr frustrovať. S naším jednoduchým návodom na líčenie očných tieňov pre začiatočníkov sa však nemusíte ničoho obávať! Zistite, ako si jednoducho nalíčiť očné tiene a dosiahnuť majstrovské výsledky!

Čo budete potrebovať na tieňovanie očí?

{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.sk/ako-na-dokonale-ocne-tiene-aj-bez-skusenosti" }
Ak ste v líčení nováčik, skôr, ako sa pustíte do maľovania očných tieňov, vybavte sa potrebnými líčidlami a pomôckami. Keď si osvojíte tieto základné veci na líčenie očí, môžete sa pustiť do práce.
  • Báza pod make-up: Ak chcete zaistiť, aby váš make-up vydržal po celý deň alebo celý večer, budete potrebovať bázu pod make-up, ktorá všetko uzamkne na svojom mieste.
  • Plochý štetec na nanášanie očných tieňov: Ploché štetce sú perfektné na nanášanie pigmentovaných produktov, ako sú očné tiene. S jeho pomocou nanesiete jeden tieň na celé viečko.
  • Štetec na detaily: Malá, úzka hlava štetca tvarovaná do špičky je užitočná na umiestnenie tieňov na špecifické miesta, ako sú vonkajšie kútiky alebo nadočnicové oblúky pre precízne nanesenie farieb.
  • Štetec na tieňovanie: Pri líčení očných tieňov je dôležité dať si záležať na jemných prechodoch, aby nikde nevznikali ostré línie. Na to vám dokonale poslúži mäkký štetec s ohybnými štetinami.
  • Paleta očných tieňov: Polovica úspechu pri nanášaní viac ako jedného odtieňa očných tieňov spočíva vo výbere farieb, ktoré spolu dobre ladia. Namiesto hľadania štyroch dokonale sa doplňujúcich farieb radšej zostaňte pri palete očných tieňov, ktorá to najťažšie urobí za vás.
  • Očná linka Le Liner Signature od L’Oréal Paris, vodeodolná vo farbe Noir Cashmere: Táto ceruzková očná linka sa ľahko nanáša a poskytuje záverečnú definíciu vášho očného make-upu.
  • Riasenka Panorama od L’Oréal Paris: Zakončite líčenie očí s touto riasenkou, ktorá vám poskytne zmyselný objem a vášmu očnému make-upu zaručí dokonalý panoramatický finiš.
{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.sk/ako-na-dokonale-ocne-tiene-aj-bez-skusenosti" }

Akými farbami očných tieňov namaľovať oči?

{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.sk/ako-na-dokonale-ocne-tiene-aj-bez-skusenosti" }
Predtým, ako si zaobstaráte všetko vybavenie na vytvorenie dokonalého vzhľadu, uistite sa, že ste si vybrali odtiene, ktoré zvýraznia vaše prednosti. Kým pri výbere oblečenia a doplnkov dajú vyniknúť vašim očiam rovnaké farby, pri očných tieňoch je to naopak. Vyberte si preto očné tiene, ktoré s nimi vytvoria jedinečný kontrast.

Očné tiene podľa farby očí

  • Zelené oči – Vyberte si zlaté, medené, hnedé, fialové, slivkové alebo sivé odtiene
  • Modré oči – Vyberajte si hnedé, zlaté, bronzové, fialové, jemne ružové alebo tmavo sivé tiene
  • Hnedé oči – Tie môžete zvýrazniť celým spektrom farieb, napríklad zelenou, modrou, oranžovou, ružovou, sivou a ďalšími
Nenápadné nude paletky očných tieňov ladené do hneda môžu oceniť všetky typy žien, ktoré chcú docieliť decentné denné líčenie. Ak, naopak, túžite po výraznom či extravagantnom líčení na večer, nebojte sa siahnuť po trblietavých odtieňoch.
{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.sk/ako-na-dokonale-ocne-tiene-aj-bez-skusenosti" }

Návod, ako naniesť očné tiene v 9 krokoch

Človek nemusí byť umelcom, aby ste dosiahli majstrovský vzhľad očných tieňov. Postupujte podľa týchto jednoduchých krokov a zistite, ako jednoducho nanášať očné tiene.

KROK 1: Odmastite oči a aplikujte podkladovú bázu

Aby sa tiene počas dňa nerozmazávali a zároveň si zachovali svoju sýtosť, začnite tým, že si oči odmastíte očným odličovačom. Potom pokračujte nanesením podkladovej bázy, ktorú sme vám odporučili vyššie. Naneste tenkú vrstvu púdru na viečka až po obočie.

KROK 2: Naneste základovú farbu

Vezmite si paletu očných tieňov a namaľujte oči základnou farbou. Zvyčajne je to druhý najsvetlejší odtieň v palete. Pomocou plochého štetca naneste svetlý tieň na celé očné viečka.

KROK 3: Stmavte vonkajšie a vnútorné strany

Teraz použite štetec na detaily a pridajte tmavší odtieň (nie najtmavší). Pomocou štetca naneste túto farbu do vonkajšieho a vnútorného kútika viečok a vytvorte dva tvary písmena „V“. Nebojte sa, ak to zatiaľ vyzerá trochu chaoticky, čoskoro sa dostanete k tieňovaniu.

KROK 4: Definujte svoj tvar očí

Ak chcete zvýrazniť svoj tvar očí, naneste malé množstvo rovnakého tmavšieho tieňa do záhybu očí.

KROK 5: Zmiešajte očné tiene

Vezmite si tieňovací štetec a rozmažte okraje medzi dvoma očnými tieňmi, ktoré ste doteraz používali. Vzhľadom na to, že paleta obsahuje farby, ktoré dobre spolupracujú, mali by sa hladko prelínať. Jemnými pohybmi štetca vyhlaďte všetky ostré línie.

KROK 6: Zvýraznite stred očí

Očistite štetec na tieňovanie a naneste ním ďalší tieň v palete farieb: ten najsvetlejší odtieň, ktorý zvýrazní vaše oči. Umiestnite farbu len do stredov viečok, kam prirodzene dopadá svetlo.

KROK 7: Použite očné tiene ako linku

Teraz ste sa dostali k záverečnej úprave očných tieňov. Tentokrát zvoľte najtmavší odtieň z palety, ktorý je ideálny na vytvorenie provizórnej očnej linky. Namočte štetec na detaily do tohto odtieňa a rozotrite ho priamo pozdĺž línie rias.

KROK 8: Vytvorte líniu rias

Aby vaše riasy vyzerali hustejšie a intenzívnejšie, pozdĺž línie rias vytvorte skutočnú linku. Vyberte si ceruzku na oči, ktorá je dostatočne hladká, aby kĺzala po tejto citlivej oblasti. Jemne nadvihnite očné viečko a linku aplikujte priamo pri korienku rias.

KROK 9: Zavŕšte look riasenkou

V tejto chvíli ste už takmer na konci, chýba už len záverečná bodka vášho očného make-upu. Žiadny look nie je úplný bez zásahu riasenky. Umiestnite kefku riasenky ku korienkom rias a jemne ju vytiahnite smerom nahor.
To je všetko. Teraz už viete, ako dosiahnuť bezchybný look pre každú príležitosť pomocou niekoľkých jednoduchých krokov. Nebojte sa byť v líčení kreatívni a odvážni, pretože vy za to stojíte!
{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.sk/ako-na-dokonale-ocne-tiene-aj-bez-skusenosti" } { "@context": "http://schema.org", "@type": "BreadcrumbList", "itemListElement": [ { "@type":"ListItem", "position": 1, "item": { "@id": "/", "name": "Home" } } , { "@type":"ListItem", "position": 2, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.sk/beauty-news", "name": "Beauty News" } } , { "@type":"ListItem", "position": 3, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.sk/ako-na-dokonale-ocne-tiene-aj-bez-skusenosti", "name": "ako na dokonale ocne tiene aj bez skusenosti" } } ] }