10 základních kosmetických rad pro dokonalou pleť

Starať sa o pleť znamená rozmaznávať ju. Starať sa o ňu v správnom čase a správnym spôsobom. Preto vám prezradíme naše prísne utajené tipy pre prirodzene dokonalú pleť.
TIP
1

Ste to, čo jete.

Vaša pleť je vašou vizitkou. Dokonalá pleť vychádza zvnútra. Ak chcete mať nádhernú pleť, vaša strava musí obsahovať:

– Antioxidanty: ovocie a zeleninu, najmä červené a oranžové druhy. Predovšetkým jedzte veľa mrkvy. Je bohatá na beta-karotén, ktorý pleti dodá broskyňovú žiaru.

– Vitamín A, teda retinol. Ten je obsiahnutý v mrkve, syroch, vajciach a tučných rybách.

– Vitamín C: vitamín proti starnutiu. Pleti dodáva žiarivý vzhľad. To však nie je všetko: podporuje aj produkciu kolagénových vlákien a spevňuje tak vašu pokožku.

– Zelený čaj. Okrem toho, že zbavuje opuchov, podporuje aj odstraňovanie toxických látok, ktoré pokožku dusia. Jedna z jeho zložiek dokonca chráni pokožku pred ultrafialovými lúčmi.

– Olivový olej. Pre boj proti suchej, šupinatej koži nie je nič lepšie, ako kyselina linolová, ktorá bráni vode odparovať sa z kožných buniek.

{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.sk/10-zakladnich-kosmetickych-rad-pro-dokonalou-plet" }
TIP
2

Bez pravidelnej starostlivosti o pleť sa neobídete.

Všetky nasledujúce kroky sú pre dosiahnutie zdravej a dokonalej pleti kriticky dôležité.

– Ochrana pred škodlivými vonkajšími vplyvmi, a to najmä znečistením ovzdušia. Každé ráno naneste denný krém. Hydratuje pokožku tváre a spomaľuje dehydratáciu, čím napomáha získať nádhernú pleť. Zvoľte prípravok s ochranným faktorom a vitamínmi, aby ste posilnili obranyschopnosť pokožky.

– Produkt na očné partie. Niektoré uvoľňujú póry a zmierňujú vačky pod očami a vrásky, aby očiam dodali mladistvejší vzhľad.

– Čistenie. Jedna z našich najdôležitejších rád pre starostlivosť o pleť. Každé ráno a večer vyčistite pleť, aby ste odstránili zvyšky make-upu a nečistoty, ktoré dusia vašu pokožku. Pokožke sa hneď bude lepšie dýchať.

– Výživa na noc. Pokožka sa počas noci obnovuje a regeneruje. Preto potrebuje vitamíny, mastné kyseliny a hydratačné látky obsiahnuté v nočnom kréme, ktorý aplikujete predtým, než sa ukladáte do postele.

– A na záver je dôležité často opomínané pravidlo pre krásu: vnútorná hydratácia pre vyhladenie a vypnutie pleti. Pite dostatok vody, bylinných čajov, čerstvých ovocných štiav a smoothie, ktoré sú bohaté na vitamíny.

{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.sk/10-zakladnich-kosmetickych-rad-pro-dokonalou-plet" } { "@context": "http://schema.org", "@type": "BreadcrumbList", "itemListElement": [ { "@type":"ListItem", "position": 1, "item": { "@id": "/", "name": "Home" } } , { "@type":"ListItem", "position": 2, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.sk/beauty-news", "name": "Beauty News" } } , { "@type":"ListItem", "position": 3, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.sk/10-zakladnich-kosmetickych-rad-pro-dokonalou-plet", "name": "10 zakladnich kosmetickych rad pro dokonalou plet" } } ] }