Close
Current site: website_MasterSK
Database: web
Content start path: /sitecore/content/MasterTSH
Home node: /sitecore/content/MasterTSH/home
Language: Slovak (Slovakia) : slovenčina (Slovenská republika)
Index : mastertsh_web_index
InstanceInfo configuration: Complete
InstanceInfo site: Complete;
Peeling vs. scrub: viete, aký je medzi nimi rozdiel?

Peeling vs. scrub: viete, aký je medzi nimi rozdiel?

Aj keď sa tieto dva pojmy často zamieňajú, rozdiel medzi nimi je zásadný. Faktom je, že oba majú rovnaký cieľ - hladkú rozžiarenú pleť, po ktorej všetky túžime. Pravidelná exfoliácia, či už pomocou peelingu či scrubu, vedie k odstráneniu odumretých kožných buniek, a tým k obnove pleti. Zásadné je zvoliť si pre vás najlepší spôsob.

V prípade peelingu sa jedná o chemické obrusovanie vrchnej vrstvy pokožky. Vykonáva sa pomocou látok, ako sú napríklad kyselina citrónová, kyselina mliečna, kyselina jablčná alebo dokonca laserom. Ide o veľmi účinný spôsob regenerácie a vyhladenia pleti a vo väčšine prípadov sa vykonáva v dermatologických klinikách a kozmetických salónoch. Keďže dochádza pri tejto procedúre do určitej hĺbky k narušeniu pokožky, je skutočne vhodné navštíviť odborníka a radšej sa vyhnúť domácemu použitiu.

Na druhej strane existujú scruby, ktoré sú priamo určené k pravidelnému domácemu použitiu. Existujú dva druhy: prírodné a umelé. Prírodné scruby obsahujú kombináciu rôznych semienok, pieskov alebo cukrov, ktoré slúžia práve ako čiastočky obrusujúce pokožku tváre. Umelé scruby obsahujú umelo vytvorené plastové guľôčky, ktoré môžu poškodzovať životné prostredie, a preto sa od nich v poslednej dobe upúšťa. Scruby vám môžu rovnako ako peelingy pomôcť s najčastejšími kožnými problémami a zbaviť vás nedokonalostí ako sú pigmentové škvrny, jazvy, jemné vrásky alebo čierne bodky.

Vyskúšajte novinku od L'Oréal Paris, voňavé Smooth sugars cukrové scruby, ktoré môžete okrem pokožky tváre použiť aj na pery na vytvorenie hebkého a jemného podkladu pre váš obľúbený rúž. Každý z troch druhov obsahuje kombináciu troch cukrov - hnedého pre posilnenie kožnej bariéry, blond na prevenciu suchej pleti a bieleho na odstránenie nečistôt a odumretých buniek. Variant GLOW na rozjasnenie pleti je navyše obohatený o hroznový olej, súčasťou CLEAR SCRUBU sú semienka kivi na odstránenie čiernych bodiek a NOURISH SCRUB s kokosovým olejom a kakaovými zrnami pleť vyhladí a vyživí. Doprajte pleti pokušenie v podobe sladkých Smooth Sugars cukrových scrubov od L'Oréal Paris!

Všetky články

Subscription

Thank you for your interest in the L’Oréal Paris.
Your subscription has been entered.
In a few minutes you will receive our latest Newsletter on your email.

Unsubscription

You have just asked to unsubscribe to our newsletter
on the follow email: [email protected]
To confirm, please click on ‘unsubscribe’ link

Cursor-details