TIP
1

O čom trend skorého vstávania vlastne je?

Celebrity, podnikatelia, generálni riaditelia, mediálni magnáti, umelci... tí všetci zavrhli vyspávanie a od základu zmenili svoj životný štýl, aby využili všetky hodiny, ktoré im deň ponúka: na prechádzky za východu slnka, ranné cvičenie alebo zdravé raňajky. Jedná sa o zdravý športový kalifornský životný štýl (kde inde by sa asi vzal?). Jednoducho povedané: To, ako využijete čas ráno, do veľkej miery určuje, ako sa vám bude dariť po celý deň. Ak budete hneď po prebudení kontrolovať e-maily, či vypijete kávu v autobuse cestou do práce, či sa oblečiete v panickom zhone, dalo by sa povedať, že váš deň nezačne práve ideálne a odrazí sa to na vašom zdraví.
TIP
2

Odkiaľ tento trend pochádza?

Rovnako ako pri iných hitoch v oblasti zdravého životného štýlu, aj včasné vstávanie sa objavilo za veľkou mlákou. Jeho hlavným zástancom je Hal Elrod, americký autor bestsellerov, ktorý bol po autonehode pripútaný na invalidný vozík a rozhodol sa radikálne zmeniť svoj život. Vo svojej knihe Zázračné ráno opísal svoj príbeh a vysvetlil, že kľúčom k riešeniu našich problémov je vstávať skoro ráno. To stačilo na to, aby presvedčil šéfredaktorku amerického vydania módneho časopisu Vogue, Annu Wintour, ktorá do kancelárie prichádza o 6-tej ráno, Tima Cooka, generálneho riaditeľa spoločnosti Apple, ktorý sa do práce púšťa o 5:00, a Roberta Igera, generálneho riaditeľa spoločnosti Disney, ktorý pracuje od 4:30 ráno.
TIP
3

Ísť do toho alebo nie. O to tu ide...

Podľa nedávnej vedeckej štúdie vyplýva, že ak sa riadime hodinami slnečného svitu, lepšie spíme a v dôsledku toho máme lepšie telesné aj duševné zdravie. Skoré vstávanie ako zvyšok sveta a skutočnosť, že máte trochu času len pre seba, má určite niečo do seba. Na druhej strane vám však tento zvyk môže v zime, keď slnko zapadá o 4 hodine popoludní, dosť výrazne narušiť váš spoločenský život! Rozhodnutie je na vás...
Preskočiť posuvník: Články o starostlivosti o telo

Objavte ďalšie tipy a triky

Tipy pre šťastnú pleť

Preskočiť posuvník: Kompletný rad

Vylepšite pravidelnú starostlivosť o pleť

Doprajte svojmu novému vzhľadu viac lásky