• Všeobecné a etické

 • Testuje L'Oréal na zvieratách?

  Spoločnosť L´Oréal už nevyužíva zvieratá na testovanie svojich produktov ani žiadnej z ich ingrediencií nikde vo svete. Zároveň L´Oréal touto úlohou ani nepoveruje iných. Vzácna výnimka sa udeľuje výlučne v prípade, ak si to regulačné orgány vyžadujú v rámci bezpečnosti alebo na regulačné účely.
  Zistite viac na (http://www.loreal.com/csr-commitments/l%E2%80%99or%C3%A9al-answers/the-question-of-animal-testing). 

 • Používate upravené alebo retušované fotografie?

  Objektívna a transparentná reklama je pre nás dôležitá. Máme prísny etický kódex a snažíme sa zaistiť, aby reklamné vizuály zobrazovali účinok produktu pravdivo, bez zveličenia a boli v súlade s Etickým kódexom reklamnej praxe vydávaným slovenskou Radou pre reklamu.

 • Môžem veriť vašim reklamným tvrdeniam?

  Objektívna a transparentná reklama je pre nás dôležitá. Máme prísny etický kódex, ktorý uvádza, že budeme verne a pravdivo popisovať a vizuálne reprezentovať naše produkty a ich účinky. Všetky tvrdenia v našich reklamách sú podrobne skúmané, nezávisle overované a schválené predtým, než sa zverejnia.

 • Starostlivosť o vlasy

 • Existujú nejaké faktory, ktoré podporujú výskyt lupín?

  Existuje niekoľko možných faktorov: hormonálna nerovnováha, stres, nadmerné potenie, nevhodné alebo príliš agresívne šampóny, príliš rázne masáže vlasovej pokožky, zmeny teploty (najmä v zime, kedy často prechádzame zo zimy vonku do tepla vo vnútri).

 • Ako sa správne starať o vlasy?

  Pred použitím šampónu si vlasy si dôkladne navlhčite. Naneste si šampón do dlaní a votrite ho do všetkých vlasov. Končekmi prstov si jemnými krúživými premasírujte pokožku hlavy (nedrhnite ju ani neškriabte), potom dĺžky vlasov. Šampón sa používa 2x - pri prvom použití odstráni nečistoty a pri druhom dodáva výživu. Po šampóne je vhodné použiť balzam na vlasy, ktorý pomáha k ľahšiemu rozčesávaniu, a tak predítete k zbytočnému lámaniu vlasov. Dôležitá je taktiež aj špeciálna po-šampónová starostlivosť. Vlasy nie je vhodné umývať každý deň. Pokožka by bola podráždená a vlasové vlákno by sa mohlo oslabiť, poškodiť. Preto ak si umývate vlasy každý deň, nájdite  si šampón, ktorý je určený na každodenné použitie.

 • Čo je to po-šampónová starostlivosť a prečo je dôležitá?

  Do po-šampónovej starostlivosti môžeme zaradiť všetky produkty vlasovej starostlivosti okrem šampónov. Patrí tam kondicionér, maska a iná špeciálna starostlivosť. Samozrejmosť by malo byť používanie kondicionéru, prípadne bezoplachového kondicionéru, ktorý umožní ľahšie rozčesávanie vlasov. Po-šampónová starostlivosť vlasy hydratuje, dodá im chýbajúci lesk a pomáha ich chrániť.  Je však dôležité, zvoliť si produkty podľa typu vašich vlasov. Pre suché vlasy sú vhodné vlasové oleje, ktoré vlasy dôkladne vyživia. Na poškodené vlasy sú zase vhodné séra, ktoré vám pomôžu zaceliť a vyhladiť povrch vlasu. Dnes už existuje množstvo prípravkov pre všetky typy vlasov, musíte si len zvoliť tú vhodnú. Mnoho produktov obsahuje taktiež UV filtre, ktoré chránia vaše vlasy pred ostrými slnečnými lúčmi.

 • Farby na vlasy

 • Ako mám po nanesení farby na vlasy zabrániť škvrnám produktu na tvári?

  Aby ste zabránili škvrnám na tvári, akýkoľvek prebytok produktu očistite z pleti vatovým tampónom alebo špongiou.

 • Dajú sa alergické reakcie na farby na vlasy predvídať a ak áno, ako sa im dá vyhnúť?

  Alergickým reakciám kože na farby na vlasy sa dá zabrániť. Potenciálne reakcie je možné odhaliť prostredníctvom vykonania orientačného testu kožnej znášanlivosti 48 hodín predtým, ako produkt použijete. Z tohto dôvodu na všetkých našich produktoch jasne zobrazujeme dôležité bezpečnostné upozornenia:                                                                                                                      DÔLEŽITÉ: FARBY NA VLASY MÔŽE VYVOLAŤ ALERGICKÚ REAKCIU, KTORÁ MÔŽE BYŤ VO VÝNIMOČNÝCH PRÍPADOCH ZÁVAŽNÁ. ABY SME PREDOŠLI RIZIKU ALERGICKEJ REAKCIE, JE NEVYHNUTNÉ DODRŽAŤ NASLEDUJÚCE ODPORÚČANIE:

  • NEPOUŽÍVAJTE PRÍPRAVOK POKIAĽ:
   • sa u vás už niekedy prejavila reakcia na farbiaci prípravok.
   • je vaša vlasová pokožka podráždená alebo poškodená.
  • TETOVANIE ČIERNOU HENOU: pokiaľ ste podstúpili tetovanie čiernou henou, hoci dávno, je možné, že u vás došlo k rozvoju alergie bez toho, aby ste o tom vedeli. Nepoužívajte tento prípravok bez vykonania orientačného testu kožnej znášanlivosti 48 hodín pred jeho použitím.

  FARBU NA VLASY SI KÚPTE VČAS, ABY STE SI MOHLI UROBT ORIENTAČNÝ TEST KOŽNEJ ZNÁŠANLIVOSTI 48 HOD PRED JEJ POUŽITÍM.

 • Sú alergie na farby na vlasy bežným javom?

  L’Oréal takes the matter of its environmental impact very seriously and is committed to ensuring that all of its products have the best-in class environmental profile. Since 1995, we’ve had a research laboratory dedicated to assessing the impact of our formulae on aquatic eco-systems.

 • Sú farby na vlasy bezpečné?

  Farby na vlasy boli dôkladne skúmané a ich bezpečnosť opätovne schválená nezávislými vedcami ako aj regulačnými orgánmi. Spotrebitelia môžu naše farby na vlasy smelo používať v prípade, že sú všetky pokyny dodržané správne.